casino siteleri

soap2day moviesvww.123movies.bio

Vücut yapısına göre abiye nasıl seçilir?

07 Ocak 2019 476 views 0

Düğün, davet, mezuniyet, parti gibi özel günler için seçeceğiniz abiyede en dikkat edilmesi gereken nokta vücut tipidir. Bir abiye satın alırken vücut tipinizi tanımalı, ona göre seçim yapmalısınız. Peki hangi vücut tipi hangi abiyeleri tercih etmelidir?

ELMA VÜCUT

Boyun kısa, omuzlar geniş, bel kalınken basen bölgesine indikçe daralma olan vücut tipine “Elma Tipi” denir. Bu tarz vücutlarda bedenin üst kısmını ince göstermek için özellikle V yakalı abiye modellerini tercih etmeliler.

ARMUT VÜCUT 

Göğüsler küçük, omuzlar dar ve bel inceyken basen ve üst bacak bölgesinde geniş olan vücut tiplerine Armut Tipi diye adlandırılır. Böyle bir vücut tipine sahip kadınların bellerini sıkıca saran basen bölgesinde bollaşan elbiseleri seçerek daha ince görünebilirler.

KUM SAATİ VÜCUT 

Kum Saati vücut tiplerinde göğüs ve basen bölgesi bel bölgesine göre daha geniştir. Böyle bir vücut tipine sahip kadınlar, bel bölgesini vurgulayan balık kesim elbiseler ya da basene kadar oturan, basen bölgesinde hafif genişleyen modeller tercih etmeleri onları çok daha şık gösterecektir.

DİKDÖRTGEN VÜCUT 

Bu tarz vücutlarda geniş omuzlar, düz bir bel, dar basenler ve uzun bacaklar en belirgin özelliklerini oluşturuyor. Straplez ya da askılı modeller, dikdörtgen vücutlu kadınlar için ideal seçim olacaktır.

0 0 vote
Article Rating
DİĞER GALERİLER
Bursa
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x