Nino Varon’un Şarkıları Usta Yorumculara emanet….

19 Aralık 2018 260 views 0

MUHTEŞEM ŞARKILARIN YARATICISI ‘NİNO VARON’ ŞARKILARI USTA YORUMCULARA EMANET…

‘ŞARKI GİBİ ŞARKILAR’

Kadim dostu gitarıyla altmış yıldan fazladır müzisyenlik yapan, 70’li yılların Türk Pop müziğini şekillendiren en önemli prodüktörü Nino Varon, 50 yıl sonra yine prodüktör kimliğiyle bir albüme imza atıyor.

DMC etiketiyle yayınlanan ‘Şarkı Gibi Şarkılar’ albümüyle Varon, şarkılarına uygun sanatçıları bir araya getirerek, özlem duyulan “naif” duyguları, günümüzde hızlıca akıp giden ve zamanda kaybolan “insan belleğine” hatırlatmayı hedefliyor.

Uzun kariyeri boyunca; Nilüfer, Tanju Okan, Füsun Önal, Modern Folk Üçlüsü, Timur Selçuk, Juanito, Nesrin Sipahi, Ajda Pekkan gibi onlarca önemli isme prodüktörlük yapan, Duman ve Bulutsuzluk Özlemi’ni keşfeden, Tanju Okan’a/Hasret, Nilüfer’e/Göreceksin Kendini gibi unutulmaz şarkı sözleri yazan, yaptığı bestelerle de listelerde hep bir numaraya yükselen Nino Varon, bu albümle geçmişten günümüze hepimizi keyifli bir müzikal yolculuğa çıkarıyor.

Nilüfer, Sezen Aksu, Candan Erçetin, Nil Karaibrahimgil, Ziynet Sali, Duman grubu solisti Kaan Tangöze, Bulutsuzluk Özlemi, Demet Sağıroğlu, Onur Mete, Recep Aktuğ, Ege gibi önemli isimleri dışında, uzun süredir sesinden yeni bir kayıt duymadığımız Fedon, Akrep Nalan gibi sevdiğimiz sanatçıları da bizlerle buluşturan albüm, yakın zamanda kaybettiğimiz ‘kalipso kralı’ Metin Ersoy’un son kaydını da içeriyor.

Besteleri ile tanıdığımız Ayhan Çakar, Miya, Aşina, Murat Yenyıl gibi sürpriz isimler de albümde yer alıyor. Nino Varon da biri Demet Sağıroğlu’yla düet iki Türkçe, bir de Fransızca şarkıyla albümde kendi sesiyle karşımıza çıkıyor.

Albüm kapağındaki görsel, usta bir prodüktör olması dışında aynı zamanda iyi resim de çizen Nino Varon’un kendisine ait. Büyük kısmı sanatçının hayatını sürdürdüğü Büyükada’da yazılan şarkılardan oluşan albümde, “Beyoğlu 1961”, “Dans Et Benimle”, “Bir Kadın Bu Kadar Özlenmez ki”, “Hastayım”, “Mumları Yakacağım Bu Gece” ve “Bugün İşe Gitme” ise ilk kez müzikseverlerle buluşuyor.

‘Şarkı Gibi Şarkılar’

CD1
Sezen Aksu – İmkânsızım
Nilüfer – Sensiz de Yaşanırmış
Onur Mete – Boşver
Nino Varon – Bir Kadın Bu Kadar Özlenmez ki
Ziynet Sali – Hasret
Fedon – Hastayım
Aşina – Üşüyorum
Demet Sağıroğlu & Nino Varon – Pişmanlıklarımı Yazacağım
Kaan Tangöze – Diley Diley Yar
Nino Varon – Bonsoir

CD2
Candan Erçetin – Söyle Söyle Sever mi
Nil Karaibrahimgil – Göreceksin Kendini
Bulutsuzluk Özlemi – Beyoğlu 1961
Metin Ersoy – Dans Et Benimle
Akrep Nalan – Bugün İşe Gitme
Recep Aktuğ – Kime Ne
Murat Yenyıl – Bir Falcı Vardı
Ayhan Çakar – Mumları Yakacağım Bu Gece
Miya – Papatya Falları
Ege – Çal Çingene

BENZER KONULAR
Bursa