Milâd – Yana Yana Geliyor !

08 Nisan 2019 212 views 0

Sevilen sanatçı Milâd “Yana Yana” isimli çalışmasını görücüye çıkardı..!

18 Şubat 1991 yılında Astara Azerbaycan da dünyaya gelen Milad, Müzik hayatına 9 yaşında gitar çalarak başladı. Bu eserin yanı sıra 100’e yakın eseri olan sanatçının, İran, Azerbaycan Ve Avrupa’da müzik kariyeri olan sanatçılarda aranjesi, bestesi ve şarkı sözleri bulunmaktadır.  Ayrıca birçok dilde şarkı sözü yazıp söylemektedir.

Profesyonel kariyerine henüz 15 yaşındayken aranjör olarak başlayan Milad, ilk çalışmasını İran’ın ünlü şarkıcılarından Habib Mohebian ile yaptı. Daha sonra İran ve Azerbaycan’ın en popüler aranjörleri arasına girdi. Bir çok popüler sanatçının albümünde aranjör ve besteci olarak imzasını attı. Shohre Solati – Axasho Pare Kardam – Hengameh- Koja Budi Tahala – Mohammad Booye Darya – Fereydoon Asraei – Az Aval – Shervin – Delo Deldar ve yüzlerce popüler sanatçılar la aranjör olarak çalıştı.

 Türkiye de ki aranjörlüğüne Decrat Lgs Serseriler Adlı Rap Şarkısında İmzasını atmıştır. Çalışmalarını sürdürmekle birlikte Rafet Elroman’nın Back Vokel’i ve Gitaristliğini yapma konusunda teklif almış olup, hem kendi sahne ve çalışmalarına, öte yandan Değerli Sanatçı, Rafet Elroman’a konserlerinde eşlik etme yolunda ilerlemek istemektedir.Yetenekli sanatçı Milad, 2018 yılında Herkese Merhaba Dediği ‘Son Gün’ isimli çalışmasının ardından;

İkinci tekli eseri ‘Yana Yana’ ile 08 Nisan 2019 tarihi itibari ile bütün dijital platformlarda yayınlanmak üzere müzik severler ile buluşturdu… Yaklaşık, 3 aylık bir çalışmanın ardından  Milad’ ın seslendirdiği  Söz, Müzik, Aranje ve düzenlemesi kendisine ait olan “Yana Yana “ şarkısı  MG etiketiyle tüm dijital platformlarda  yerini aldı.

BENZER KONULAR
Bursa