Lösev’in yeni reklam filmi gözlerimizi doldurdu…!

08 Ocak 2019 522 views 0

Lösev “Canım Kardeşim” filmini günümüze uyarladı 20 yıldan beri tüm çocukların kahramanı olmak için çalışan Lösev yeni reklam filmiyle adeta gözlerimizi doldurdu…

“Türk sinema tarihinin en hüzünlü hikayesi yeniden yazılabilir mi?” diye soran Lösev, 20.yılı için hazırladığı reklam filminde, 45 yıl önce çekilen ve lösemi hastası bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı “Canım Kardeşim” filminden yola çıkıyor. Filmde kardeşlerinin lösemi hastası olduğunu öğrenen ağabeylerin verdiği mücadele ele alınıyor. O zamanlarda yapılabilecek pek bir şeyin olmadığı vurgulanıyor.

Reklam filminde Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregil de rol alıyor. Filmde televizyon isteyen Kahraman’ın isteği yerine geliyordu ama televizyonun geldiği an ufak Kahraman uyanmıyordu ve ağabeyleri büyük bir acı yaşıyorlardı. “O zamanlar, o küçük Kahramanların hikayesi bu sonla biterdi ama artık bu kaderi değiştirmenin zamanı geldi.” diyen reklam filmi, Canım Kardeşim filminin sonunu mutlu bitiriyor. Kahraman’ı uyandırmak için içeri giren ağabey ilk seslenişinde çocuğun uyanmadığını görünce korkuyor ama sonra ufak Kahraman kalkıyor ve o çok istediği televizyonu izleme fırsatı buluyor.

O zamanlar çaresiz bir hastalık gibi görülen lösemide bugün tedavideki başarımız %90’nın üzerinde, “hedefimiz artık %100’e ulaşmak” diyen Lösev hedefini reklam filminin sonunda söylüyor ve Barış Üregil’in “Yaşa be Kahraman” demesiyle reklam filmi bitiyor.

Reklamveren: LÖSEV

Reklam Ajansı: Rafineri

ECD: Emre Kaplan

Kreatif Direktör: Ali Şener, Kerim Gürsel, Doğu Göcük

Kreatif Ekip: Anıl Tiryaki, Burçak Beşlioğlu, Faruk Terzi, Özge Ateş, Asya Aydın

Marka Ekibi: Erbek Onur, Nazlı Elibol

Ajans Prodüktörü: Şafak Serter

Prodüksiyon Şirketi: FilmPark

Yönetmen: Bahadır Karataş

Post Prodüksiyon: 1000 Volt

0 0 vote
Article Rating
1
BENZER KONULAR
Bursa
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x