Hande Erçel ilk kez paylaştı! “Anneme donör olacağım!”

02 Ocak 2019 308 views 0

Hande Erçel, 2018 yılını annesinin rahatsızlığı ile ilgilenerek geçirdi. Genç oyuncu, bu sebeple 2019’dan ilk dileğinin herkes için sağlık olduğunu belirtip hayranlarına şöyle seslendi: “2019’da da hayal etmekten vazgeçmeyin…”

Ayrıca Hande Erçel annesinin rahatsızlığı ile ilgili Hürriyet’te şu açıklamaları yaptı:
“Kolay bir yıl olmadı elbette. Öğrendiğinde insanın tüm gerçekliği değişiyor. Hayatın başka bir tarafıyla yüz yüze geliyorsun. Önce sarsıldım tabii, sonradan kanser hastalığıyla mücadele eden kişilerin bloglarını, tweet’lerini, kitaplarını okudum. Hem onlar hem yakınları aynı şeyi soruyor: Neden ben, neden biz? Annem, benim hayatta gördüğüm en güçlü kişi. Herkes gibi benim de annem kahramanım, dokunulmaz, yüce….

Bu yüzden başta kabullenemedim. Anlayamadım. Sindiremedim. Kanserin gerçekliğini, hastaneyle ev arasında mekik dokurken kavradım. Hastalık olmadan sağlığın öneminin anlaşılamadığını anladım. Bin yıl büyüdüm belki de bir yılda.”

“Dedim ya annem savaşçıdır diye… O bedenine saplanan oku hemen çıkardı. Şimdi yarasını iyileştirmeye çalışıyoruz. Çok zor günlerimiz oluyor hâlâ ama birlikte iyiyiz. Bir arada geçen her anın, normalde belki önemsemediğin bir kahvaltının, bir bardak çayın ne kadar önemli olduğunu anladık. Darbeyi alan oydu ama bizi ayağa kaldıran da annem oldu yine. Bizi de kendisi gibi savaşçı yaptı. Bir de öyle bir babam var ki… Annem bu gücünü ondan da alıyordur eminim.”

“İnşallah bir aksilik olmazsa ben anneme donör olacağım. Maalesef ülkemizde kök hücre naklindeki en önemli sorundan biri akraba dışı vericilerinin sayısının yetersiz, bağış oranının ise 10 binde 3 olmasıdır. O kadar zor bir şey ki hayatının bağlı olduğu, bir yerlerde bulunduğunu bildiğin bir şeyi beklemek.”

Kaynak: Foto & Haber Hürriyet

BENZER KONULAR
Bursa