Gerçek Gökçe Kırgızı taklit etti mahkemelik oldu…!

14 Ocak 2019 282 views 0
1

Bir İnternet sitesinin haberine göre, fenomen Gökçe Kırgız’ın adını kullanan ünlü dj’le şarkı hazırlayan kişi davalık oldu!
Gerçek Gökçe Kırgız, adını kullanarak albüm yapan şarkıcı Gökçe Kırgız’a itiraz davası açtı. Kırgız, ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a konuştu ve “Şarkımı değil, adımı kurtarmaya çabalıyorum.” dedi. Müzik camiasında şimdiye kadar pek eşi benzeri olmayan bir durum yaşandı! “Kalbime Gömerim” adlı şarkısıyla YouTube’da 21 milyondan fazla tıklanan bir dönemin internet fenomeni olan genç şarkıcı Gökçe Kırgız’ın, kendi yaptığı şarkısının bestesine sahiplenmek isteyenlerden sonra, adını ve soyadını da elinden aldılar ve o fenomen benim diyerek albüm yaptılar. Piyasaya çıkan sahte Gökçe Kırgız’ın sesini dinleyince, durumu fark eden ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Aydınlık Gazetesi’nde yer alan yazısında, Gerçek Gökçe Kırgız’la söyleşi yaptı. Akay’ın bugün yayınlanan “Yine bir intihal aldı şirin adını” başlıklı yazısında yer alan röportajda, Dj Suat Ateşdağlı ile “Son Rötuş” isimli single çalışması yaparak klip çeken ve 1 haftada 568 bin kez tıklanan şarkıcı Gökçe Kırgız’ın, gerçek Gökçe Kırgız olmadığı kesinleşti.

GERÇEK GÖKÇE KIRGIZ’DAN ŞOK AÇIKLAMALAR!
Onur Akay’ın soruları üzerine gerçek Gökçe Kırgız, magazin dünyasına bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı. Sahte Gökçe Kırgız’ın aslında Merve Doğan ismi ile dünyaya geldiğini ve 2013 senesinde mahkemeye başvurarak adını ve soyadını değiştirdiğini ve babasının soyadını bile bırakarak, kendi adını ve babasının soyadını alarak albüm yaptığını ifade etti ve sahte Gökçe Kırgız’a isme itiraz davası açtığını açıkladı.
İşte Onur Akay’ın yazısından bazı bölümler:

BÜLENT ERSOY’U DA KANDIRMIŞ
Sahte Gökçe Kırgız, Merve Doğan ismini taşıdığı yıllarda Diva Bülent Ersoy’la da bir televizyon programında yan yana gelmiş ve Ersoy’a benim sesim diyerek gerçek Gökçe Kırgız’ın sesini dinletmiş.

BASINI BİLE KANDIRMIŞ!
Ayrıca sahte Gökçe Kırgız’ın, kendine açtığı internet sitesinde bile gerçek Gökçe Kırgız’ın hayat hikâyesini yazdığı ortaya çıktı. 2016 yılında ise Gökçe Kırgız adı altında bir cover hazırladığı ve basında haberlerinin, “Bir dönemin internet fenomeni olan genç şarkıcı Gökçe Kırgız ” olarak yer aldığı ve basını bile kandırdığı anlaşıldı.

SAHTESİ BİLE DİNLENME REKORU KIRDI!
Sahte Gökçe Kırgız, geçtiğimiz günlerde ise Dj Suat Ateşdağlı ile bir single çalışması yaparak müzikseverlerle buluştu ve 1 haftada 568 bin kez tıklandı.

Gerçek Gökçe Kırgız

Kaynak: Haberler.com

1
BENZER KONULAR
Bursa