casino siteleri

soap2day moviesvww.123movies.bio

CHP’nin Bursa Büyükşehir adayı Mustafa Bozbey

05 Ocak 2019 444 views 0

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oldu. Nilüfer Belediye Başkan adayı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkan Adayı mevcut başkan Hayri Türkyılmaz oldu.
Mustafa Bozbey, adaylığı ile ilgili açıklama sırasında Ankara’daydı. Bozbey, Ankara’ya gitmeden önce de sabah saatlerinde eşi ile birlikte “Seden Bozbey” ile birlikte Özlüce’deki baba evine giderek annesi ve kardeşleri ile bir araya geldi. Annesinin hayır duasını alan Bozbey, daha sonra ailesiyle birlikte Özlüce Mahalle mezarlığına giderek babası Hasan Bozbey‘in mezarında dua etti.
ziyaretin ardından Bozbey, eşi Seden Bozbey ile birlikte Emir Sultan Türbesi’ne gitti. Bozbey çifti daha sonra Ankara’ya gitti.

Mustafa Bozbey’in saat 15.00’te Barakfakih kavşağında, saat 16.00’da ise Kent Meydanı‘nda partililer tarafından karşılanacağı ve seçim çalışmalarına başlayacağı öğrenildi. 1962 yılında Bursa‘nın Nilüfer ilçesine bağlı Özlüce Mahallesi’nde dünya’ya gelen Bozbey, 1999 yılında seçildiği Nilüfer Belediye Başkanlığı görevini aralıksız 20 yıldır yürütüyor.

Mustafa Bozbey
İlkokulu Özlüce İlkokulu
Ortaokul ve liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi
Yüksek Öğrenim 1980 Anadolu Üniversitesi 
Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü 1984 
Aynı okulda yüksek lisans öğrenimini yaparak ‘inşaat yüksek mühendisi’ olarak mezun oldu.

1986 yılında projecilik ile başladığı meslek hayatına, 1989 yılında Bozbey İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu. Nilüfer bölgesinde ve Mudanya’da pek çok toplu konut projesini hayata geçirdi. 1996 yılında Bozbey İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne dönüşen şirketteki görevi ve yetkilerini 18 Nisan 1999 seçimlerinin ardından devretti.

Dört Dönem Başkanlık Yaptı…

18 Nisan 1999 seçimlerinde DSP’nin Nilüfer Belediye Başkan adayı olarak girdiği seçimden zaferle çıkarak, Nilüfer’in 3. belediye başkanı oldu. M.Bozbey, 5 yıllık çalışma döneminin ardından, 28 Mart 2004 seçimlerinde bir kez daha Nilüfer Belediye Başkanlığı’na aday oldu. Seçim yarışına bu kez CHP’den giren Bozbey, Bursa’nın siyaset tarihinde merkez ilçelerde iki dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı oldu. Bozbey, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise yine bir ilki gerçekleştirerek Bursa’da üç dönem üst üste seçim kazanan ilk başkan oldu. Seçim yarışına yine CHP’nin adayı olarak giren Bozbey, Nilüfer’deki 10 yıllık çalışmalarının ardından, bir kez daha açık farkla kazandı. 5 yılın ardından Bozbey, 30 Mart 2014 seçimlerinde bir kez daha CHP’den Nilüfer Belediye Başkanlığı’na aday oldu. 15 yılın ardından Bozbey, seçimi açık farkla kazandı. Mustafa Bozbey, 2019 yılı itibarı ile Nilüfer Belediye Başkanlığı görevinde 20’nci yılını doldurmuş olacak.

Diğer Bursa Haberleri

0 0 vote
Article Rating
BENZER KONULAR
Bursa
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x