CES 2019 Teknoloji Fuarında görücüye çıkanlar

14 Ocak 2019 169 views 0

1967’den bugüne her yıl Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES Teknoloji Fuarı, bu yıl dünyaca ünlü elektronik markalarından amatörlere yüzlerce marka ve mucidi ağırladı. 150 ülkeden 4500 şirketin tasarımlarının sergilendiği fuarda hayatımızı kolaylaştıracak onlarca icat kullanıcıların beğenisine sunuldu.

1. Akıllı Bebek Bezi Sensörü

Elbette ebeveynler daha anlayacaktır bu durumu ama bu icat birçok anne için bulunmaz hint kumaşı, artık bebişiniz kaka yaptığı zaman bunu anlamak için burnunuzla koklamak zorunda değilsiniz. Akıllı sensör kokuyu algılayarak sizi sesi uyaracaktır.

2. Kotiki Derin Nefes Alma Cihazı

Bir Of çekseniz karşıki dağlar yıkılır ama öncesinde alacak nefesi bulamıyorsunuz değil mi? Metrolarda metrobüslerde hava almak ne mümkün! Şehrin egzozu, isi, pisliği sürekli etrafımızda bir çember oluşturmuş değil mi? Hah işte Kotiki tam bizlik, içindeki doğal elementler ve filtreler sayesinde içten ve derinden koca bir nefes alabileceksiniz.

3. Y-Brush Akıllı Diş Fırçası

Bu cihazı yapana binlerce teşekkür borçluyuz sanırım, gece uyurken sabah kalkarken soğuk suyla diş fırçalama tarihe karışıyor. Tek yapmanız gereken Y-Brush‘a dişlerinizi sabitlemek, o titreşim özelliğini ve kimyasallarını kullanarak dişlerinizi temizleyecektir.

4. Fuarın En iyilerinden Hyundai’nin Yürüyen Arabası

Fuarın en gözde icatları arasında ilk 10’a girecek ürünleri saysak herhalde bu robotsu araba ilk sıralarda yer alırdı, çünkü hem tekerleri üzerinde konforlu bir şekilde gidebiliyor, hem de zorlu dağ bayır yollarda tekerlerini birer canlı ayağı gibi kullanıp yürüyebiliyor. Beş metrelik duvarlara tırmanma özelliği ile de görenleri hayrete düşürüyor.

5. Hupnos Uyku Maskesi Mükemmel!

Eşiniz çok mu horluyor, çıkardığı seslerle sizi rahatsız mı ediyor? Yoksa ikide bir sağa sola dönüp uykunuzu mu bölüyor, bu cihaz tam sizlik daha doğrusu eşinize göre, eğer bu cihazı eşinizin kullanmasını sağlayabilirseniz, onun her istenmeyen hareketinde titreşerek uyarılar yapacaktır.

6. Mouser Robot Fare

Mouser Robot Fare ile kedinizi çıldırtmaya hazır mısınız? Artık kediniz siz evde yokken bir yerleri tırmalamayı bırakıp Mouser’nin peşine düşecek.

7. Sinematik Kar Küresi

Bildiğiniz kar kürelerini unutun! Bu size hem nostaljik bir kürenin hem de teknolojik bir nesnenin etkisini hissettirecek. Sinematik Küre bir kere sallamanız yeterli, küre hemen size seçtiğiniz bir videonun 20 saniyelik kısmını oynatacaktır, kar taneciklerinin yer çekimine yenik düşmesine alternatif olur mu bilinmez ama güzel bir sevgililer günü hediyesi gibi duruyor.

8. Fuarda iPhone Sürprizi

iPhone her yıl olduğu gibi bu yılda fuara katılmadı fakat bu yıl fuar alanın tam karşısındaki binaya imalı bir söz yazarak rakiplerine gönderme yaptı. Duvarda ”Vegas’ta olan Vegas’ta Kalır” sözü değiştirilerek, iPhone’da olan iPhone da Kalır” yazan bir tabela astırılmıştı.

Yorumlar
BENZER KONULAR
Bursa
reklam