157 yıllık hastane boşaltılıyor…

14 Temmuz 2019 377 views 0

Bursa’da 6 adet hastaneyi bünyesinde barındıran 1355 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi‘nin 16 Temmuz’dan itibaren hasta kabulüne başlaması sebebiyle, Bursa merkezinde yer alan bazı hastanelerden buraya taşınma işlemlerine başlandı.

157 yıllık bir geçmişi bulunan Muradiye Bursa Devlet Hastanesi‘ndeki hastalar ve sistemler sabah saatlerinden itibaren taşınmaya başladı. Bursa Devlet Hastanesi‘nde yatan hastalar sedyelerle titiz bir şekilde taşınarak ambulanslara götürüldü. 30’dan fazla ambulansla, onlarca hasta büyük bir özenle sevk ediliyor. Bursa Devlet Hastanesi‘nin tadilatı yapıldıktan sonra butik hastane olarak hizmet vermeye devam edeceği ifade edildi.

Sağlık Müdürü, Özcan AKAN şehir içerisindeki hastanelerin tamamının kapatılacağı haberlerini yalanlayarak, “Deprem yönetmeliğine uygun olmayan ve riskli raporuna sahip olan; Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi ve Zübeyde Hanım Doğum Evi taşınacak. Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ile Bursa Devlet Hastanesi yapılacak modifikasyonlarla minimum 250 yataklı butik hastaneler halinde hizmet vermeye devam edecek, Bununla birlikte Devlet hastanelerinde yatak sayısı 5 bin 797’ye özel hastanelerle bu sayının 7 bin yatak kapasitesine yükseldiği bilgisini verdi.

Kent Merkezine’de büyük bir hastane;

Masraflarının büyük bir bölümünü, İş adamı Celal Sönmez‘in karşıladığı, Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi bünyesinde 250 yataklı genel, onkoloji ve kadın doğum hastaneleri var, 2017 yılında inşaatı başladığında 2019 gibi açılımı hedeflenen bu hastanenin tasarruf önlemi ve ödenek sıkıntıları başlıca sıkıntıları arasındaydı gerçekleşme oranı sağlık bakanlığında %38ihtimalle görülüyor.. Eğer tamamlanırsa Çekirge Devlet Hastanesi buraya taşınacak ve Bursa merkezindeki en büyük hastane olarak hizmet verecek bununla birlikte Şehir Hastanesi’de rahatlayacak bilgiside gelen diğer bilgiler arasında..anesi buraya taşınacak ve Bursa kent merkezindeki en büyük hastane olacak, Şehir Hastanesi’ni de rahatlatacak.

0 0 vote
Article Rating
BENZER KONULAR
Bursa
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x